top of page

Depo Yönetim Sistemi - WMS

Datcod geliştirdiği Depo Yönetim Sistemleri ile işletmelerin depolarını daha efektif ve verimli hale getirmelerini sağlar. Bunun yanında süreçleri dijitalleştirerek maksimum verim sağlayarak kayıp ve kaçağın önlenmesine yardımcı olur.

Depo Yönetim Sistemi Nedir?

Depo yönetimi, bir deponun günlük operasyonlarını yürütmekle ilgili ilkeleri ve süreçleri kapsar. Yüksek düzeyde, bu, depo alanını kabul etmeyi ve düzenlemeyi, iş gücünü programlamayı, envanteri yönetmeyi ve siparişleri yerine getirmeyi içerir. Daha yakından bakın ve verimli depo yönetiminin, verimliliği artırmak ve maliyetleri düşük tutmak için bir depo operasyonunun tüm yönlerinin birlikte çalışmasını sağlamak için bu süreçlerin her birini optimize etmeyi ve entegre etmeyi içerdiğini göreceksiniz.

Depo Yönetim Sistemi Özellikleri

Mal Kabul Modülü

Depo Yönetimi, işletmenizin malkabul ve kalite kontrol süreçlerini içine alır. Kullanılan diğer sistemlerle (ERP, MuhasebeProgramları vb.) entegre çalışır.

Stok Yönetimi Modülü

Stok yönetimi, seri/lot takibi, palet takibi, raf takibi, hasarlı, red ve bloke edilmiş malların takibi ile gerçek zamanlı stok takibini yapar. Ürün ve Satıcı performansını ölçerken, üretim planlama ve tahminleme yetenekleri ile verimliliğinizi arttırır.

Sevkiyat Modülü

Stok yönetimi ile entegre çalışır, ürünlerin zamanında ve doğru varış noktasına ulaşıp ulaşmadığını kontrol eder. Ayrıca, FIFO/FEFO’ya göre yükleme ve hatalı kamyon yüklemelerinin önlenmesi gibi çözümler sevkiyat süreçlerini daha verimli hale getiriyor. 

Depo Düzeni ve Adresleme

Sevkiyat modülü ile entegre çalışır, zamanında sevkiyat, stok doğruluğu, dağıtım maliyetleri, sipariş döngü süresi ve diğer önemli metrikleri izlemek için doğru stoklama ve adresleme kritik öneme sahiptir. Adresleme modülü ile firmanızın ihtiyaçlarına göre en doğru kurguyu izleriz.

Üretim

Üretim; sipariş, stok planlama, tahminleme ve sevkiyatın entegre çalışması ile en doğru sonuca ulaşabileceği hassas bir konudur. Datcod  tüm süreçlerin entegre çalıştığı sistemi size sunar. Üretim hattı, reçete ve iş gücü planlaması ile gelen siparişlerle mevcut sok durumuna göre üretim planlama yapar. 

Sipariş Yönetimi

Sipariş Yönetimi ile siparişe bağlı stok yönetimi ya da ileriye dönük stok planlaması gibi konularda Depo yönetim sisteminden destek alın. 

WMS Depo Yönetimi Sistemleri Kullanmanın İşletmelere Avantajları Nelerdir?

Datcod Depo Yönetimi Sistemi yazılımı kullanmak, müşterilerin doğru ürünleri zamanında almasını sağlarken kârlılığınızı artırıyor ve depo operasyonlarında avantajlar sağlıyor. Datcod yeni nesil teknolojilerle entegre olarak çalışan WMS çözümleri sayesinde işletmenizin tüm operasyonel süreçlerini merkezileştirebilir ve her aşamada fayda yaratabilirsiniz: 

Depoda Stok Alma

Depo süreçlerini optimize etme

Bir WMS programı, stokların alınmasından mal kabul, paketleme ve sevkiyata kadar, darboğazları ve verimsiz süreçleri saptamak için veri deposu yaratıyor. Bu çözümler sayesinde işletme stoklarını da daha iyi yönetebiliyor. 

Depoda Çalışmak

Sürekli İyileştirme Gücü

Süreç değişiklikleri, işletmelerde iyileştirmeyi sağlamak için büyük önem arz ediyor.  Datcod WMS, işletmelerin sürekli olarak kendilerini geliştirmelerini kolaylaştırıyor. Bu durum iade edilen, hasarlı veya son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin yönetimini optimize ederek işletmelerin verimlilik ve etkinliklerine katkı sağlıyor. 

Terasta İş Anlaşması

 Daha hızlı iş süreçleri

Üretimden sevkiyata kadar  Datcod WMS yazılımı sayesinde daha etkin ve verimli şekilde tüm kaynaklar ve süreçler yönetilebildiği için işletmelerin hızı artıyor. 

Image by Kaleidico

Entegrasyon

Datcod WMS yazılımları, yeni nesil teknolojilerle uyumlu şekilde çalışarak işletmeye bütünleşik hizmetler kazandırıyor. Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen, giyilebilir teknolojilerle ve sesli sistemlerle entegre olabilen WMS yazılımları ile sürekli güncel kalabilirsiniz.

Esnek Ödeme Planlama

Esnekliği Artırma

Depo otomasyon programı, satışlarda mevsimsel ve dönemsel bir artıştan sonra sipariş hacmindeki değişikliklere uyum sağlıyor veya işletmenin beklenmedik bir kesintiye yanıt vermesine yardımcı oluyor. 

DatCod WMS' i Test Edin

Ücretsiz analiz, PoC ya da keşif çalışmaları için bizimle iletişime geçin. İşletmenizin ihtiyaçlarını analiz edip, neler yapabileceğimizi birlikte değerlendirelim. 

bottom of page